Facilitátorok

Mi, akik facilitátorként veszünk részt a találkozón, egész héten át, napi négy órán keresztül arra törekszünk, hogy teljes figyelmünket a csoport felé fordítva, empatikus, elfogadó és kongruens módon legyünk jelen. Jelenlétünkkel igyekszünk segíteni a csoporttagoknak abban, hogy találkozzanak önmagukkal és egymással.

A kiscsoportok facilitátorait (egyéneket vagy facilitátor párokat) egyértelműen kihirdetjük.

Ha facilitátor szeretnél lenni, vedd figyelembe, hogy ez azt jelenti, készen állsz, hogy egész héten át, napi négy órán keresztül teljes figyelmedet a csoport felé fordítva, empatikus, elfogadó és kongruens módon legyél jelen. Jelenléteddel segítesz a csoporttagoknak abban, hogy találkozzanak önmagukkal és egymással.

A 2025-ös találkozó facilitátorai

Angoltanár, személyközpontú tanácsadó, encounter-csoport facilitátor és jógaoktató vagyok. 2009-ben a szegedi CCC-n lettem encounter-rajongó, de történetem a személyközpontúságban több mint 30 évvel ezelőtt kezdődött, amikor elkezdtem az angoltanár képzésemet. 2009 óta közel 3000 órát töltöttem kisebb nagyobb, facilitált és kinevezett facilitátor nélküli csoportokban, résztvevőként és facilitátorként, Magyarországon és külföldön is.

Bánátiné Tóth Ágnes

Személyközpontú szemléletű pszichológus vagyok és évtizedek óta dolgozom encounter csoportokkal.

Remélem, hogy mélyen és személyesen tudunk találkozni ezen a héten is.

Draskóczy Magda

Negyven évvel ezelőtt részt vettem egy hároméves személyközpontú képzésen, amely nagy hatással volt az életemre. 1984-ben és 1986-ban sikerült Magyarországra hívnom Carl Rogers-t és munkatársait. Ezeknek a találkozóknak a szellemét elevenítjük fel 2009 óta nyaranként. Hiszek abban, hogy a hitelesség, az elfogadás és a megértés attitűdjét “létezési módként” megvalósító szülők, tanárok, vezetők jobbá tették az életet azáltal, hogy bevitték a személyközpontú megközelítést a családba, az iskolába, a munkahelyre.

Klein Sándor

Encounter csoportozással 2016-ban találkoztam először és azóta is tart az aktív lelkesedésem. Először résztvevő, később szervező, 2019 óta pedig facilitátorként is jelen vagyok a Self Groove (Klubkultúra és Mentálhigiéné Egyesület) csapatában. A CCC-re 5 éve járok töretlenül, és idén besegítek a szervezésbe is, hogy visszaadhassak valamit oda, ahonnan már oly sok kincset kaptam és kapok. Ott találkozunk!

Lóczi Csenge

2012 óta dolgozom személyközpontú pszichoterapeutaként. Pályafutásom során számos olyan csoportmunkában vettem részt, amelyeket a Román Személyközpontú Pszichoterápiás Szövetség vagy különböző nemzetközi szervezetek szerveztek. 2020 óta tagja vagyok annak a csapatnak, amely egyesületünk képviseletében önismereti csoportokat szervez és vezet. Ezeket a csoportokat a közelség, a biztonság és a közösség támogató ereje teszi különlegessé, lehetőséget teremtve a mélyebb önfelfedezésre. Az ilyen élmények jelentős hatással voltak a személyes és szakmai fejlődésemre, és arra inspiráltak, hogy folyamatosan újabb tapasztalatokat és mélyebb megértést keressek.

Mihaela Teodorescu

Személyközpontú pszichoterapeutaként több mint tíz éve dolgozom egyénekkel, párokkal és csoportokkal bukaresti privát praxisomban.

Az encounter csoportok rendkívüli lehetőségeket kínálnak a fejlődni kívánó egyéneknek és a módszer a személyközpontú megközelítés eszköztárának fontos eleme. Számomra e csoportok – különösen, amikor facilitátorként vagyok jelen – személyes és professzionális fejlődésemnek eszköze.

Szeretek másokkal találkozni, átélve az élmény teljességét és az együttlét örömét.

Paul Diaconescu

Végzettségemet tekintve pszichológus vagyok és jogász, és közgazdász. Tizenhat éves koromban találkoztam először a személyközpontú megközelítéssel. Személyközpontú facilitátori és egyéni segítő munkámról itt tudhatsz meg többet: www.keruljbeljebb.hu

Feleségemmel és három fiammal élünk együtt. Szenvedélyem a techno, az irodalom és a kapcsolatok.  

Klein Balázs

Személyközpontú tanácsadó
Mentálhigiénés szakember
Mediátor, színész, rendező (RS9 Színház)
Egyéni és csoport terapeuta
Pár és családterapeuta jelölt
A Nap kör Mentálhigiénés alapítvány munkatársa
Szupervizor Dr Ratkóczi Éva
Főként borderline kliensekkel foglalkozom
Marsha Linehan módszerét alkalmazva
természetesen Rogers-i attitűddel mint alap

Lábán Katalin

Először a kíváncsiságom vitt el a CCC-re 2011-ben. Azonnal megszerettem a nyitottságnak és a barátkozásnak ezt a felszabadult fórumát, és azóta állandó résztvevő lettem. Sok éve szervezőként, néhány éve facilitátorként is jelen vagyok ebben, és túlzás nélkül állíthatom, hogy megváltoztatta az életemet. Egyrészt új barátokra találtam, másrészt találkoztam azokkal az emberekkel, akik miatt elvégeztem a személyközpontú tanácsadó képzést, ami teljesen megváltoztatta a klienseimhez és a tanácsadói munkámhoz való viszonyomat.

Rigó Péter